Príďte medzi nás!

Dievčatá aj chlapci, nezáleží na tom či ste v tanci začiatočníci alebo pokročilí. Dokonca ani talent nemusí byť rozhodujúci. Stačí chuť a základné telesné schopnosti.

Žiaci našej tanečnej školy sa pod profesionálnym vedením tanečnej pedagogičky a choreografky Mgr. Art. Zuzany Sliackej a ďalších trénerov pripravujú na vystúpenia a nacvičujú originálne choreografie na tanečné súťaže v rôznych štýloch street dance. V školskom roku 2019/2020 sa budeme prevažne venovať štýlom HIP‐HOP, BREAK DANCE, POPPIN, WAACKIN a DANCEHALL. Neoddeliteľnou súčasťou tréningov u nás je aj freestyle – voľná tanečná improvizácia – a naše deti sa pravidelne zúčastňujú aj battlov – tanečných súbojov.

Tanečná škola S3T KIDZ pre deti od 6 do 18 rokov vznikla v roku 2006 a v rovnakom čase sme spustili aj projekt predškolskej pohybovej prípravy pre deti od 3 do 6 rokov, ktorej cieľom je vzbudenie záujmu o tanec, rozvoj rytmického cítenia a všeobecný rozvoj pohybových schopností. Už štrnásty rok sa systematicky venujeme vyhľadávaniu a podpore tanečných talentov.

Najšikovnejšie deti zo všetkých pobočiek vyberáme do výberových skupín, v ktorých majú možnosť napredovať rýchlejšie a reprezentovať nás aj na náročnejších súťažiach. Na konci školského roka pravidelne organizujeme spoločné vystúpenie úplne všetkých detí pre rodičov v Bratislave S3T SHOW, na jej šiestom ročníku vystupovalo v dvoch programoch v júni 2019 vyše 150 detí a prišlo vyše 350 divákov.

Naše výberové skupiny nás pravidelne reprezentujú na vystúpeniach a súťažiach doma i v zahraničí. Za posledné roky sme spolu 5-násobní majstri Európy a 5-násobní majstri Sveta IDF a ASDU v hip-hop a break dance choreografiách v kategóriách deti a juniori. V tanečnej sezóne 2018 sme sa zúčastnili prestížnej medzinárodnej tanečnej súťaže Back To The Style v talianskej Pise, kde sme v obrovskej konkurencii zabodovali krásnym 8. miestom spomedzi 30 špičkových európskych tímov. Dosiahli sme množstvo víťazstiev na medzinárodných súťažiach ako boli finále Mia Dance Festivalu v pražskej Lucerne či finále Pohybu bez bariér v Žiline. Tento rok sa nám podarilo postúpiť na Majstrovstvá Európy Best Dance Group do Prahy hneď so 7 choreografiami.

Trénerke a choreografke Zuzane Sliackej sa s deťmi z tanečnej školy S3T KIDZ v marci 2019 podaril v belgických Antverpách husársky kúsok, ktorý na Slovensku nemá obdobu. Na najprestížnejšej tanečnej súťaži na svete WORLD OF DANCE obsadili 2.miesto. V konkurencii 26 choreografií z celej Európy. V kategórii juniori, kde môžu tancovať všetci čo ešte nemajú 18 rokov, pričom aktuálny vekový priemer našich detí je 13,5 roka (!). Vytancovali si postup na svetové juniorské finále World of Dance v americkom Los Angeles, ktorého sme sa zúčastnili v júli tohto roku.

Okrem tréningov organizujeme pre deti pravidelne S3T WEEKEND – workshopy so zahraničnými hosťami a battle. Naše deti už mali možnosť trénovať v Bratislave so svetoznámymi tanečníkmi ako sú napríklad Bboy Mouse a Bboy Justroc z Veľkej Británie, Amély Mel´s z Francúzska či Pau Arnal zo Španielska. Každý rok robíme štyri tanečné tábory/sústredenia S3T DANCE CAMP s bohatým a sprievodným programom. Do zimného kempu v januári počas prázdnin s nami chodia aj lyžiarski a snowboardoví inštruktori, jarný kemp sa koná vždy počas veľkonočných prázdnin a letné výberové kempy týždňový začiatkom júla a desaťdňový koncom augusta.

Naši tréneri nás okrem iného úspešne reprezentovali na festivaloch Eurocultured vo fínskom Turku a v anglickom Manchestri. Lektori S3T KIDZ sa pravidelne venujú aj ďalšiemu vzdelávaniu a každoročne absolvujú stovky workshopov s najlepšími svetovými tanečníkmi napríklad v Krakove na Fair Play Dance Camp, či v Hradci Králové na Choreo Connection.

Aktuálne máme spolu s predškolskými prípravkami 19 pobočiek a 24 skupín, kde 12 S3T lektorov pravidelne trénuje cca 240 detí. Za 13 rokov sme motivovali tisíce mladých ľudí k zmysluplnej voľno-časovej aktivite, ktorou bez pochyby tanec je. Tanec je aj šport aj hudba aj divadlo aj výtvarné umenie v jednom. Dali sme s deckami spolu 245 dní v 28 pobytových a 13 denných táboroch, 17 S3T víkendov so zahraničnými lektormi, organizovali sme 3 celoslovenské súťaže, 6 ročníkov S3T Show a pobehali sme s nespočetne veľa vystúpení, súťaží a battlov na Slovensku aj v zahraničí.

Spája nás láska k tancu a pohybu vôbec, S3T KIDZ je rodina, rešpekt, tolerancia, dril a zábava. Z niektorých detí, ktoré s nami pred rokmi začínali vyrástli za medzičasom úspešní tanečníci a lektori.